Zahraničná známosť

Mám problém. Neviem ani jeden cudzí jazyk. Na základnej aj strednej škole sme sa učili chvíľu angličtinu aj nemčinu, no akosi som vtedy nevenovala tomu pozornosť. To by mi teraz ani nevadilo, ak by sa mi nepáčil jeden spolužiak, ktorý je tu cez Erazmus. Strašne sa mi páči, no vyhýbam sa mu. Totižto sa bojím, že sa mi prihovorí a ja mu nebudem ani pol slova rozumieť. To by bola riadna hanba, pretože on je Španiel a hovorí aj anglicky aj nemecky aj taliansky. A ja? Iba slovensky.

Z angličtiny viem len hello a how are you. Nerobilo by mi problém absolvovať kurz španielčiny Bratislava alebo kurz angličtiny Bratislava. Lenže tento chlapec má rodinu rozlezenú po celom svete. Jeho sesternica je Talianka, čo vysvetľuje, prečo on vie po taliansky. Ďalej jeho druhá sesternica je zase Nemka, taktiež to vysvetľuje prečo on vie po nemecky.  Každý rok trávia Vianoce u inej rodiny v inej krajine. A ako by som ich trávila ja s nimi? Cítila by som sa ako čierna ovca, keďže všetci už ovládajú jazyk danej krajiny.

Musím sa asi fakt prinútiť naučiť všetky jazyky čo on ovláda, ak s ním chcem niečo mať. Dúfam, že sa mi to podarí, lebo sa mi naozaj veľmi páči a myslím, že aj ja jemu. Bola by z nás pekná medzinárodná rodinka, čo myslíte?  Idem sa ihneď prihlásiť na kurz nemčiny Bratislava, nech ho môžem ohúriť ! Držte palce.