Výstava STAVMECH – LOGITECH 2015

Okrem Agrokomplexu Nitra je možné vzhliadnuť poľnohospodárske stroje ako napríklad elektrocentrála, alebo vo výnimočných prípadoch sem tam aj ich náhradné diely, na výstave STAVMECH – LOGITECH.

Táto výstava sa toho roku bude konať v dňoch 19.-22. mája počas Medzinárodného strojárskeho veľtrhu. Pôjde o 10. ročník tejto výstavy. Popri stavebnej technike, bude na tomto ročníku dostupná aj manipulačná technika. Samotný veľtrh má už tiež pomerne dlhú históriu. Ale až v roku 1998 sa na ňom prvýkrát stáli témou obe už spomenuté techniky. Najprv sa to nieslo pod názvom SYMPOTECH. V časovom období 1998-2009 sa konala výstava počas každého roka. Neskôr sa ustanovilo, aj vzhľadom na finančnú krízu, že sa bude konať každé 3 roky ako súčasť MSV v Nitre. Od jej samotného začiatku sa jej zúčastnilo množstvo popredných stavebných firiem, medzi nimi napríklad: Zeppelin, Hydrex, Terrastroj, CSM Tisovec, Norwit, Metalport, Mannet, Winfa, Toms, Nekr, Klc, Renomag a mnoho iných.

Tento ročník bude ponúkať ako pre laikov, tak aj pre odborníkov, aj Dni komunálnej techniky. Budú prebiehať v zadnej časti výstaviska a ich nosnou témou budú úpravy trávnika. Pre všetkých účastníkov je zabezpečené aj parkovanie v areály výstaviska.