Vlastný dom za 3 mesiace

Bývate v byte vo veľkom meste, deti rastú, miesta je stále menej. Obzeráte sa po niečom väčšom a veľké byty v meste sú pre Vás príliš drahé a nechcete sa opäť zadlžovať na desiatky rokov. Prechádzate inzerát za inzerátom, no stále nič. Začínate uvažovať na bývaním mimo mesta – v rodinnom dome. V ponukách realitných kancelárií ale neviete nájsť nič, čo by sa aspoň približovalo Vašim predstavám.

Rozmýšľate nad inými možnosťami a Váš známi Vám navrhne domy na kľúč. Myšlienka nového domu je príťažlivá, no stále musíte myslieť na finančnú stránku veci. Prezeráte si ponuky rôznych firiem, ktoré sa venujú výstavbe domov. Nachádzate drahšie  lacnejšie riešenia. Listujete katalóg domov za katalógom a snívate o vlastnom dome. Už sa v ňom dokonca vidíte a presne viete, v ktorej izbe bude čo.

Na diskusnom fóre na internete prehľadávate referencie firiem a narážate na firmu 3M dom, ktorá stavia lacné nízkoenergetické domy. Vyhovuje Vám cena, referencie sú z každej strany výborné. Dohodnete si osobnú prehliadku už realizovanej stavby a montovaný dom Vás uchváti. S realitným špecialistom sa poradíte ohľadom finančnej stránky prechodu z bytu do vlastného domu. Na základe dobrých rád sa nakoniec pre dom na kľúč rozhodnete. Vyberáte si konkrétny dom z katalógu, architekt robí ešte malé úpravy podľa Vašich požiadaviek.

Dom sa začína stavať. Financie sú bez problémov vyriešené, všetko prebieha ako má. Dom je postavený za necelé 3 mesiace. Sťahujete sa. Bývate… Život je krásny.