Svoj pozemok si upravím sám!

Volám sa Štefan, mám 34 rokov a som ženatý. S manželkou bývame v dvojizbovom byte v Petržalke a plánujeme sa rozšíriť, radi by sme potomkov. Na to nám ale náš malý bytík určite nebude stačiť. Rozhodli sme sa preto kúpiť pozemok neďaleko Bratislavy, kde si postavíme vlastný rodinný dom. Keďže chceme šetriť kde sa len dá, pozemok sme kúpili trošku neupravený. Terén proste nie je rovný.

To je menší problém, ale s tým sme rátali. Keďže pracujem v stavebnej firme, mám skúsenosti aj s úpravou terénu, preto sa chcem pokúsiť tento kúsok už môjho vlastného pozemku upraviť. Na to ale budem, potrebovať dobrý stavebný stroj. Vo firme ich síce máme viacero, ale zrejme nebude možné požičať si vhodný stroj. Pracujeme takmer na sto percent a všetky naše stavebné stroje sú vyťažené. Šéf mi ale poradil super vec.

Keďže máme vo firme stroje CAT a využívame autorizovaný servis, dozvedel sa, že Phoenix Zepellin, firma vyrábajúca a predávajúca CAT ponúka aj požičiavanie stavebných strojov. V ponuke majú aj rýpadla, či iné stroje. A práve také minirýpadlo budem k úprave svojho pozemku potrebovať. Ak si požičiam rýpadlo od nich, nebudem musieť platiť žiadnu firmu, ktorá by mi upravovala pozemok, keďže si to viem urobiť aj sám. Takto ušetríme aspoň niečo a možno sa nám zvýši aj na nový kočík pre malého.