Rajecká dolina

Dostali ste chuť na potulky pokojnou krajinkou? Rajecká dolina ukrýva množstvo zaujímavých zákutí, ktoré stoja za ich objavenie. Dolina je pretkaná početnými turistickými chodníčkami i trasami vhodnými na cykloturistiku. Vhodnou túrou bude pre Vás určite vychádzka na Vrchol Kľaku s panoramatickým výhľadom na ďaleké okolie a možnosťou vidieť Kľacký vodopád. Zaujímavé prechádzky zažijete v prostredí Súľovských skál, Žibridu. Blízko neho sa nachádza geomorfologický jav – skalný budzogáň. Pre fanúšikov hradov je k dispozícii zrúcanina Lietavského hradu.

Medzi často navštevované oblasti patrí obec Čičmany, doslova dýchajúca minulosťou. Čičmany sú preslávené najmä maľovanými dreveničkami, ľudovými krojmi či výšivkami. V takto atraktívnej lokalite je pre Vás pripravené pripravené ubytovanie Čičmany, Penzión Javorina či Chata Drevenica Brundzovce. Blízko obce sa rozprestiera Rajecká Lesná, v ktorej Vás upúta slovenský Betlehem – ručne vyrezávaná, pohybujúca sa, najväčšia drevorezba svojho druhu na svete. Neďaleko sa týči Frivaldská kalvária, spod ktorej podľa miestnych vyteká zázračná voda.

Termálne pramene kúpeľného mestečka Rajecké Teplice lákajú nejedného návštevníka. Útočisko má pre Vás pripravené ubytovanie Rajecké Teplice, Chata Janka.

Leto v meste Rajec je späté s viacerými zaujímavými podujatiami kultúrneho i spoločenského charakteru, ako Rajecké kultúrne leto, Rajecký maratón, Veľký Rajecký deň a iné. Osviežiť sa v meste môžte na kúpalisku Rajec. Oddych Vám zas zabezpečí ubytovanie Rajec.

To všetko a ešte viac Vás čaká na UbytujSa.sk – ubytovanie na Slovensku pod jednou strechou, tak neváhajte, klikajte a prežite dokonalú dovolenku na Slovensku!