Prečo zubári nemajú zubné implantáty

Zubár nemá zubné implantáty, očný lekár nenosí okuliare, ušný lekár počuje a gynekológ nemá deti. Aj vy ste spozorovali tieto paradoxy? Ako im potom môžeme veriť, že vedia čo robia? Ak idem ku kaderníčke, súdim ju na základe jej účesu. Alebo sa o seba tak dobre starajú, že zubné implantáty a deti nepotrebujú? Neviem vám na túto otázku odpovedať, no môžete to skúsiť zistiť u vášho osobného lekára.

Avšak jeho profesionalitu niekedy nezistíte na prvý pohľad. Treba sa pýtať a zaujímať v danej problematike a potom porovnať jeho rady so zistenými údajmi. Niekedy sa stáva, že lekári na vás chcú len a len zarobiť. Prídete k očnému a ponúkne vám zmerať rôzne veci, ako napr. očný tlak. Vy ako pacient netušíte či to potrebujete alebo nie. Ale ak súhlasíte, tak si zato samozrejme zaplatíte. Zdá sa vám to nefér? Veru aj mne. Lekár má rozhodnúť o tom aké mám dostať vyšetrenie. A čo ak babka na dôchodku nemá 10 eur nato, aby si zaplatila zmeranie očného tlaku? Necháme ju tak, nech jej vysoký tlak popraská žilky a nakoniec oslepne? To je takzvaná Hippokratova prísaha? Nenechajme sa vysmiať.

Ak si aj vy myslíte, že máte svoje práva na dobrú lekársku starostlivosť? Tak si morálneho a vzdelaného doktora vyberte. Máte na to právo. Sme v demokratickej spoločnosti. Nenechajte sa obrať o všetky peniaze, len zato, že pán doktor je mladý a potrebuje zarobiť. Dajte si vaše zubné implantáty urobiť kvalitne!  Veď tie vám ostanú už do konca života. Bojujme za spravodlivosť.