Objavte skryté krásy v zahraničí

Dovolenka v Taliansku alebo dovolenka v Grécku? Každoročne navštívi tieto miesta množstvo Slovákov. Či už patríte medzi tých, ktorí preferujú ležanie na pláži alebo vás skôr lákajú pamiatky, nemusíte sa držať iba turistických sprievodcov. Tieto destinácie ponúkajú i svoje tajné zákutia.

Navštívte dedinky v Chorvátsku a Taliansku. Okrem Kolosea je Taliansko pôsobivé vďaka svojim prímorským miestam. Dedinka Marciana Marina ležiaca na západnom pobreží  osloví svojou malebnosťou. Nachádza sa v nej malý prístav, dve pláže a stará veža, ktorá v minulosti chránila dedinku pred častými inváziami pirátov. Neďaleko nájdete obec Marciana, ktorej lesy ukrývajú staroveký hrad. Zaujímavosťou východného pobrežia sú povrchové bane na železnú rudu. Banským mestečkom je tiež Capoliveri, známe i ako talianska vinárska oblasť.

Chorvátsko má svoju Starú Bašku. Zaujímavosťou tejto dedinky je, že nedisponuje obchodmi, kostolom ani krčmou. Zato však ponúka očarujúce zátišia a výhľady.

Ak chcete spojiť príjemné s užitočným, siahnite po jazykových pobytoch.  Zaujať by vás mohla napríklad Malta. Ostrovný štát ležiaci južne od Sicílie ponúka krásne more i podnebie. Úradným jazykom je tu angličtina. Jazykové pobyty na Malte sú častou a obľúbenou voľbou.