Montované domy z oceľovej konštrukcie

Spôsobov, ako postaviť rodinný dom je viacero. Rovnako aj stavebných firiem, ktoré rodinné domy stavajú. Nájdete množstvo firiem, ktoré ponúkajú niečo navyše, niečo inak ako tie ostatné. Stavby sa môžu odlišovať vzhľadom, dispozičným riešením, použitými materiálmi.

Veľmi modernými a žiadanými sa stávajú montované domy. Sú to v podstate domy na kľúč s tým rozdielom, že proces výstavby je odlišný od klasických, napr. murovaných domov. Montované domy sa montujú. V tom spočíva ich jednoduchosť. Dajú postaviť za rekordne krátky čas, sú kvalitné a cenovo výhodné. Často krát ide zároveň aj o nízkoenergetické domy, takže sa dá ušetriť nie len na samotnej stavbe, ale aj na jej prevádzke, čo je z dlhodobého hľadiska veľké plus.

V posledných rokoch sa začali objavovať montované domy z oceľovej konštrukcie. Ich základom nie je drevo, či betón, ale ľahká oceľová konštrukcia. Prináša to so sebou radu výhod. Ako sme už spomínali, vďaka takejto konštrukcii sa ročne dokáže ušetriť 30-50% nákladov na vykurovanie. Tým, že steny takýchto domov sú tenké, zväčšuje sa aj obytná plocha domu. V prípade potreby sa dá dom veľmi jednoducho rozšíriť o ďalšie priečky a môže sa tak dostavať napríklad ďalšia izba, alebo garáž.

Domov z ľahkých konštrukcií z roka na rok pribúda. Pozrite si aj vy katalóg domov a možno montované domy oslovia aj vás.