Kreativita vs. tvorivosť

S pojmom kreativita sa v súčasnosti stretávame na každom kroku. V škole aj v zamestnaní  sa od študentov a zamestnancov vyžaduje určitá dávka kreativity. A tú v deťoch rozvíjajú rodičia, či učitelia od malička. Kreativita je vlastne proces vnášania vlastných myšlienok a pocitov do nových a originálnych nápadov. Tvorivosť nie je vopred daná vlastnosť, ale každý človek má určitý stupeň tvorivosti, ktorú môže počas života rozvíjať. Takisto sa kreativita a tvorivosť vyskytuje v rôznych oblastiach ľudského života, nie len v tej umeleckej. 

Pre ľudí, ktorí chcú využiť a ďalej rozvíjať svoje kreatívne myslenie sú určené kreatívne kurzy. Kreatívne dielne a organizácie ponúkajú široké spektrum kurzov. Medzi ne patrí maľovanie na hodváb či sklo, výroba šperkov, mydielok a sviečok, alebo klasické aranžovanie, háčkovanie a drôtovanie.

Toto je len malá časť z mnohých kurzov organizovaných jednotlivcami alebo organizáciami. Výsledkom takýchto kurzov sú vlastnoručne robené handmade výrobky a ozdoby, ktoré Vám môžu skrášliť bývanie.