Krásy Liptova – Turistika

Keď sa povie „Liptov“, azda každý si predstaví jedinečný región v severnej časti Slovenska známy predovšetkým svojou rozmanitou prírodou, v ktorej sa striedajú vysoké končiare hôr v protiklade so zelenkavými lúkami. Nie nadarmo je Liptov považovaný za raj turistov, kde je rozhodne, čo zažiť a vidieť.

Vyberte sa za krásami Demänovskej doliny, ktorej stredná časť patrí k národnej prírodnej rezervácii. Demänovská dolina predstavuje synonymum k nádherným prírodným scenériám, jaskyniam a početnému množstvu možností letnej turistiky. Zvoľte si ubytovanie Demänovská Dolina a preskúmajte čo všetko táto prekrásna dolina poskytuje.  Sprístupnené jaskyne sú dve, a to Demänovská ľadová jaskyňa, nazývaná tiež ako Dračia jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody, ktorá je najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku. Dolinou prechádza množstvo označených turistických chodníčkov, ale i viacero prechádzkových chodníkov. Po túre na Vás čaká ubytovanie Demänovská dolina, Hotel Sorea J. Šverma.

V závere doliny sa nachádza Jasná, ktorá ponúka širokú škálu obtiažnosti jednotlivých turistických trás pre malých i veľkých nadšencov. Z Jasnej sa k Chopku hravo dostanete šikmým výťahom, tzv. Twinlinerom a následne lanovkou Funitel. Pre turistov sú tiež pripravené 3 turistické chodníčky – od Ďumbiera, z Táľov a z Demänovskej doliny a Lukovej. Neopakovateľný zážitok Vám poskytne jazda Mountain károu, vďaka ktorej si užijete nádherný panoramatický výhľad na čaro Liptova. Pokiaľ dávate prednosť voľnejšiemu tempu, môžte si zvoliť pohodlnú prechádzku okolo Vrbického plesa, najväčšieho prirodzeného jazera v pohorí Nízke Tatry a vychutnať si dokonalé ticho lesa. Takto oddýchnutým neostáva nič iné, iba si zvoliť ubytovanie Nízke Tatry pre bezchybný relax. Možnosť letnej turistiky, cykloturistiky, nádherná flóra i fauna sú nepochybne veľkým dôvodom pre dovolenku na Liptove.

To všetko a ešte viac Vás čaká na UbytujSa.sk – ubytovanie na Slovensku pod jednou strechou, tak neváhajte, klikajte a prežite dokonalú dovolenku na Slovensku!