Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom

Už ste aj vy počuli túto frázu niekoľkokrát? Zaiste áno. Zamysleli ste sa už nad tým, či by ste chceli byť viackrát človekom? Je to vôbec možné? Čo toto porekadlo vlastne znamená?

Možno viacerí ste pochopili, že toto porekadlo sa vzťahuje na národnostné zameranie. Ak vieš po anglicky, môžeš byť „angličan“ a uplatniť sa v tejto krajine, ak vieš aj po španielsky, tak sa môžeš stať zase „španielom“ a žiť v tejto krajine. Čiže v tomto prípade by sme mohli žiť akoby 2 životy. Ten anglický a ten španielsky.  Z tohto dôvodu sa vraví, koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Toľko príležitostí máš byť inej národnosti. Je to len na nás ktorý z jazykov si vyberieme a akým človekom chceme aby sa z nás stal. Je však otázne, či aj tento naučený cudzí jazyk uplatníme. Minimálne je vhodné ísť na dovolenku a zlepšiť si tie svoje znalosti z cudzieho jazyka priamo v krajine pôvodu jazyka. Ďalšou voľbou môže byť pozeranie cudzojazyčných programov.

No kde začať ak daný jazyk ešte neovládate. Jednoducho si prezrite tieto kurzy: kurz angličtiny Bratislava, kurz španielčiny Bratislava, kurz talianskeho jazyka. Alebo aj mnohé iné. V dnešnej dobe si dá vybrať naozaj z kadečoho.