Klíma

Aj vy si v týchto horúčavách doprajete zapnutú klimatizáciu? No viete o tom, že klimatizácianemusí vplývať pozitívne na vaše zdravie? Veľké teplotné rozdiely v internom a externom prostredí spôsobujú teplotné šoky organizmu, ktorý nie je prispôsobený na rýchle adaptovanie ku každej teplote. Každodennými šokmi si môžeme navodiť dokonca aj chrípku či nachladnutie. Taktiež vzduch, ktorý prúdi klimatizáciou spôsobuje vysúšanie očí, čo má za dôsledok nasledovné štípanie očí. Je potrebné v tomto prípade nezabúdať na kvapky na zvlhčenie očí.

V prípade, že máte vybraté nosné mandle, klimatizácia vám môže spôsobovať väčšiu náchylnosť na zápaly ústnych mandlí. Studený vzduch – aj keď si ho neuvedomujete, no predsa je to neustály vánok – sa vám dostáva cez nosnú dutinu do hrdla a hrtanu, čo môže vyvolávať vysúšanie hrdla, ale i niekedy aj nachladnutie a zápaly ústnych mandlí.

Ak kupujete klimatizácie, myslite nato, že v zime sa nimi dá aj vykurovať. Poinformujte sa viac a radšej kúpte jeden kvalitný produkt, ktorý vám nebude spôsobovať neprimerané zdravotné problémy. Značka Daikin je jedným z najlepších riešení, ktorá sa vyrába nielen produkt klimatizácia, ale aj tepelné čerpadlo.