Keď to tam fakt musí byť čím skôr

Ľudia v 21. storočí sa vyznačujú jednou charakteristikou. Chcú všetko čím skôr. Najlepšie okamžite. Čakanie sa stalo niečím, čomu sa ľudia chcú vyhnúť za každú cenu. Preto sa vyrábajú každý rok výkonnejšie počítače. Namiesto bežných listov používame emaily alebo smsky. Ak chceme s niekým hovoriť, nemusíme čakať, kým sa k nemu dostaneme. Stačí zodvihnúť mobil, zavolať a je to hneď. Bez čakania. Dokonca dnes si dokážeme už aj pôžičku alebo účet zariadiť online a bez zbytočného čakania v dlhých radoch.

Inak to nie je ani pri preprave tovaru. Niečo si objednáme a chceme to okamžite. Ak niekomu niečo pošleme a dáme mu o tom vedieť, tiež by to mal rád čo najskôr.

Kuriérska služba by na túto požiadavku mala brať ohľad, ak si chce získať klientov. Okrem toho by sa prepravná spoločnosť mala na základe skúseností odsledované, s akou rýchlosťou dokáže zásielku doručiť na konkrétne miesta. V rámci vnútroštátnej prepravy sa už stáva štandardom, že dodanie trvá 24 hodín, prípadne 48 hodín v prípade väčších zásielok.