Cykloturistika

Pre mnohých je ideálnym relaxom spoznávanie krás prírody z bicykla, či už samostatne alebo s rodinkou a priateľmi. Vyrazte si na cestu za nádhernými výhľadmi, hradmi, prírodou… Neviete, kam sa vydať na kolesách? Regióny Slovenska sú priam popretkávané všemožnými cyklotrasami.  Nechce sa Vám ťahať bicykel so sebou na viacdňové pobyty? Nevadí! Vo viacerých ubytovacích zariadeniach Vám ich poskytnú.

Donovaly iste každý dobre pozná. Ak ste sem ešte nezavítali, vedzte, že tu si prídete na svoje. Možností je kopec. Donovaly-Ružomberok, Donovaly-Korytnica, Donovaly-Moštenica, Donovaly-Motyčky, Donovaly-Špania Dolina, Donovaly-Šachtičky a iné… Po ceste do Španej Doliny uvidíte pozostatok bývalého banského vodovodu a lesný náučný chodník, na ceste do Moštenice uvidíte NKP Kalište – osady vypálená koncom druhej svetovej vojny. Jednou z najkrajších trás je spomínaná trasa Donovaly-Korytnica. Opäť uvidíte starý banský vodovod, prekrásne okolité prostredie s výhľadmi na Nízke Tatry či Korytnianske kúpele. Ubytovanie Donovaly, Hotel Wellness Šport má v okolí veľa cyklotrás a práve ponúka balík Babie leto na Donovaloch, kde po náročnej cykloturistike môžete dokonale zrelaxovať. Ubytovanie Donovaly, Penzión Koliba DAMi’sport ako jediné ponúka horské bicykle vysokej kvality.

Presunieme sa na Liptov. Tento región je známy ako cykloregión. Či už sa jedná o cyklochodník, ľahké, stredne náročné trasy, regionálne významné trasy – nebudete banovať. Liptovský Mikuláš- Kvačianska dolina, Liptovský Mikuláš- Žiarska chata, Liptovský Mikuláš-Račkova dolina, Liptovský Mikuláš-Jánska dolina, Liptovský Mikuláš-Iľanovská dolina, Liptovský Mikuláš-Závažná Poruba, Liptovský Mikuláš-vodné dielo Čierny Váh či len okolo Liptovskej Mary – zážitok bude určite veľký. Okolo Liptovskej Mary uvidíte napríklad travertínové kopy či artikulárny kostol. Vodné dielo Čierny Váh je najvyššie položenou vodnou nádržou na Slovensku a poceste k nej uvidíte aj elektráreň či Lesnícky cintorín na Čiernom Váhu. Ubytovanie Bodice, Penzión Mária má od septembra výhodné balíčky s animáciami, raňajkami i bicyklami!

To všetko a ešte viac Vás čaká na UbytujSa.sk – ubytovanie na Slovensku pod jednou strechou, tak neváhajte, klikajte a prežite dokonalú dovolenku na Slovensku!