Bolesť zubov

Bolia vás zuby po sviatkoch? Možno ste zjedli priveľa sladkého. Alebo ste možno už dlho neboli u zubára. Na starostlivosť o zuby je potrebné dbať. Inak budete mať zubné implantáty. Každoročná preventívna prehliadka u zubára je pre vaše zuby veľmi potrebná. Ak sa už vzniknutý kaz včas neodstráni zo zubu, kaz sa šíri ďalej a ďalej a kazí váš zub až do korienkov. Ak prenikne od korienkov k nervom, preniknú vašim telom obrovské bolesti. Kaz, ktorý tlačí na nerv dokáže potrápiť pár dní dokonca nielkoľko týždňov. Pri kaze v tomto štádiu vám ostávajú už len dve možnosti. Buď vybrať všetky nervy spod pokazeného zuba alebo ho jednoducho vytrhnúť a nahradiť implantátmi.

Vyťahovanie nervov môže byť viacfázové a z toho dôvodu jedinca pobolieva zub a sánka ešte pomerne dlho. Môže to byť aj niekoľko týždňov.

Ak sa rozhodnete pre okamžitú pomoc, a to vytrhnutie zubu, tak jeho najho najčastejšou náhradou sú zubné implantáty. Pomoc od bolesti budete mať ihneď. No na nasedenie zubného implantátu si musíte počkať minimálne 3 mesiace, aby sa ďasno zahojilo a tak sa mohli tieto zubné implantátyvhodne vsadiť do sánkovej kosti a ďasna.

Nič nie je nad vlastné zdravé zuby, tak preto dbajme o svoje zdravie a aj zdravý chrup.