Aký systém zatepľovania je navhodnejší?

Rozhodli ste sa pre zateplenie domu, zvolili vhodný materiál. Uvažujete o časti domu, ktorú zateplíte? Nestrácajte čas, najideálnejšie je zatepliť dom komplexne.

Z nehnuteľnosti uniká teplo na všetkých bodoch styku s vonkajším prostredím. Z tohto dôvodu treba rovnako dôsledne zatepliť dom od základov cez steny všetkých miestností až po strechu. Ako na to?

Spôsobov zateplenia domu je niekoľko. Jedným z nich je zateplenie obvodovej steny. Práve cez ňu totiž uniká väčšina tepla. Rozhodnúť sa môžeme pre kontaktný alebo odvetraný zatepľovací systém. Pri kontaktom zatepľovaní sú všetky vrstvy v tesnom spojení, kým pri odvetranom systéme oddeľuje povrchovú vrstvu od tepelnej izolácie vzduchová vrstva.

Zatepľovať teda môžeme z exteriéru, ale i z interiéru. Interiérové zatepľovanie sa však odporúča len ak nie je dom možné zatepliť zvonka, nakoľko ide o nižšiu mieru zabezpečenia domu.

Cena zateplenia domu závisí najmä od systému zateplenia. Projekty rodinných domov bývajú zväčša koncipované už vrátane návrhu izolácie, vďaka čomu je možné vybrať si včas najvhodnejšie riešenie.