Ako získať šťastie?

Kto chce, ten sa cíti šťastný. Nenaháňajte sa za zbytočnosťami a netrápte sa tým, čo nemáte. Žite prítomnosťou. Buďte šťastní za to, čo máte. Niekedy stačí len pár jednoduchých krokov ako si zabezpečiť pocit spokojnosti a vyrovnanosti.

Šport a pohyb. To je zaručený recept ako vypustiť hormóny šťastia.  Začnite zľahka prechádzkami po parku alebo plávaním. Na uvoľnenie svalov a zrelaxovanie si doprajte masáž a saunu. Videli ste človeka, ktorý by bol po masáži agresívny? My tiež nie…

Zmena. Vyjdite zo stereotypu vašich dní. Aspoň raz za týždeň urobte niečo nové. Začnite malými nevinnými zmenami, ktoré postupne prerastú v niečo viac. Napríklad sa vyberte s partnerom na víkend pre dvoch. Taká krátka dovolenka vie s človekom urobiť veci. Nechce sa vám cestovať kade tade? Zmeňte prostredie okolo vás. Urobte si z vášho domova nové miesto na bývanie. Zakročte radikálnejšie a nezostávajte len pri presúvaní nábytku. Že neviete, kde nabrať inšpiráciu? Sú rôzne miesta zamerané výhradne len na luxusné ubytovanie. Navštívte ich. Vcíťte sa, aké by to bolo, keby ste tak mali žiť stále. Hotový sen, nie?

Literatúra. Čítajte knihy, ktoré sú písané životom samým. Postavami z kníh sa dokážete úplne vcítiť do deja a prejsť na iné myšlienky.  Najlepšie na čítaní je, že ho môžete praktikovať v podstate všade.

Toto je len pár návrhov, ako si k sebe prilákať šťastie. Poznáte aj iné činnosti, pri ktorých sa vám vyčarí úsmev na tvári?