Ako si vybrať USB kľúč?

USB kľúče sú prenosné flash disky, ktoré slúžia na zálohu a prenos údajov. Sú praktickým a obľúbeným pomocníkom pre každého. USB kľúč sa svojimi rozmermi podobá klasickému kľúču, preto je ho možné uložiť kdekoľvek. Vďaka tomu môžete mať stále pri sebe všetky potrebné súbory určené na prácu alebo štúdium.
usb kľúč kingston
Tvar USB kľúčov je rôzny a ich dizajn častokrát nápaditý. USB kľúče sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré zaručia, že sa USB nepoškodí a vy tak nestratíte svoje dôležité údaje.

Aké verzie USB kľúčov poznáme?

USB prechádzajú rovnako ako aj iné technológie neustálym vývojom. Vznikol teda štandard na rozdelenie USB kľúčov. V jednoduchosti povedané, čím novšia verzia USB kľúča, tým je zápis a načítanie údajov rýchlejšie. USB 3.0 môže dosiahnuť až desaťnásobok prenosovej rýchlosti USB 2.0. USB sú samozrejme spätne kompatibilné, takže novšie verzie majú rovnaké technické rozmery ako staršie verzie.

  • USB 1.0
  • USB 1.1
  • USB 2.0
  • USB 3.0
  • USB 3.1

Akú zvoliť kapacitu?

Kapacita USB je tiež dôležitým faktorom pri výbere správneho USB. Záleží od toho, aké dáta budete ukladať. Inú pamäť potrebujete na uchovanie filmov, hudby, fotografii alebo textových súborov. Dostupné sú USB s kapacitou od 4 GB až po 512 GB. Momentálne sú najpredávanejšie USB kľúče s kapacitou 64 GB. Na ukladanie textových súbor vám stačí USB s menšou kapacitou, naopak na ukladanie filmov, obrázkov a fotiek potrebujete USB s čo najväčšou kapacitou.

usb kľúč

Pri nákupe si môžete vybrať USB kľúče od značkových výrobcov ako Adata, Kingston, SanDisk, Transcend a iných. Tieto značky vyrábajú USB kľúče, ktoré sú kvalitnejšie a odolnejšie. Vďaka tomu, vaše dáta budú v bezpečí.