Ako som nevedel po anglicky

Minulý som bol s priateľkou na dovolenke pri mori. Boli sme na jedenásť dní v Chorvátsku. Bolo to super. Slnko, more, prostredie, jedlo aj hotel. Proste krása. Menší problém bol akurát s jazykom. Hoci v Chorvátsku sú na Slovákov zvyknutí a na dohovorenie sa Vám postačí len materinský jazyk, je to také neobratné. Preto sme komunikovali v angličtine. Teda aspoň sme sa pokúšali. Ja osobne som tam išiel s tým, že po strednej škole a desiatkach odohraných hodín anglických počítačových hier budem po anglicky hovoriť ako profík. Keď ale došlo na lámanie chleba, hneď pri prvej konverzácii s recepčným som zostal mierne mimo. Zistil som totiž, že na tom s angličtinou nie som až tak dobre.

Všetky situácie síce zachránila priateľka, ktorá na rozdiel odo mňa v tomto profík je, ale pre mňa to bolo akosi nepríjemné. Moje ego bolo mierne podkopnuté. Preto som sa rozhodol všetko dohnať a okamžite po návrate z dovolenky som začal hľadať kurz angličtiny Bratislava. Veľmi dobré referencie som našiel na jazykovú školu PLUS Academia, ktorá sídli v Mlynskej doline, takže mi to vyhovovalo aj vzdialenosťou od domu.

Momentálne som jej „študentom“, ak sa to takto dá nazvať. A nemôžem na PLUS Academiu povedať jedno krivé slovo. Jazykové kurzy sú na úrovni, lektori sú ústretoví, milí, vôbec nie prísni, alebo povýšeneckí, čo som, priznám sa, nečakal. Úroveň tejto jazykovky ma prekvapila. Vyzerá to tak, že budúci rok sa už nebudem musieť hanbiť, že na dovolenke neviem skoro ani ceknúť po anglicky.