7 tipov a trikov ako sa naučiť jazyk čo najrýchlejšie

Každý človek má v sebe túžbu sa vzdelávať a zlepšovať svoje danosti. No niektorí sú netrpezliví a chcú to ihneď. Ako vieme, cudzie jazyky sa nedá naučiť okamžite. Trvá to hodnú chvíľku. Ale predsa prinášame vám pár tipov a trikov ako učenie cudzieho jazyka urýchliť.

  1. Individualita – individuálny prístup urýchľuje výučbu, keďže všetka pozornosť sa sústreďuje len na vás.
  2. Intenzita – intenzívnejšie znamená rýchlejšie učenie daného jazyka. Intenzívnejšie študovanie spôsobuje, že nezabudnete učivo z predošlej hodiny plus môžete ho dôkladnejšie prehĺbiť.
  3. Komunikácia – študent aby sa naučil daný jazyk musí veľmi veľa komunikovať. Ak sedí vo veľkej skupinke a nie je priebojný, sedí tam iba pasívne. No na aktívne používanie jazyka to nestačí. V týchto prípadoch je nutné využívať individuálny prístup.
  4. Buďte aktívni aj mimo hodín výučby – počúvajte pesničky v danom jazyku, pozerajte filmy v danom jazyku. Využívajte všetky možnosti a zmysly pre výučbu.
  5. Myslite v cudzom jazyku – cestou domou si plánujete čo budete robiť, plánujte si to v mysli po anglicky, nemecky či španielsky, formujte vety a frázy už v mysli! Je to najúčinnejší spôsob pokroku v komunikácii.
  6. Píšte si s vašimi kamarátmi z kurzu po anglicky, precvičujte nenútene aj písanú formu cudzieho jazyka v zábavnej forme.
  7. Vo voľnom čase si prezerajte slovník a len si ho náhodne otvorte a pozerajte, ktoré slovíčka už viete a ktoré nie. Popritom sa naučíte aj nové a potešíte sa koľko ich už viete.

Je jedno či chodíte na kurz nemčiny Bratislava, kurz španielčiny Bratislava alebo kurz talianskeho jazyka, je dôležité aby ste sa týmito zásadami riadili a uvidíte ako vám hladko pôjde učenie sa cudzích jazykov!